fbpx

Syed Mushtaq Ali T20 Trophy 2020/21: Groups, Venues, Squads, Schedule All You Need To Know

Syed-Mushtaq-Ali-T20-Trophy-2020_21_-Groups-Venues-Squads-Schedule-All-You-Need-To-Know

In the post-coronavirus era, BCCI is all set to organize Syed Mushtaq Ali Trophy 2020-21. The exciting T20 tournament will begin on January 10. A total of 38 teams are going to take part in the upcoming edition of SMAT. Many big stars like Suresh Raina, Shikhar Dhawan, Suryakumar Yadav are going to feature in the competition.

Mumbai led by Rohit Sharma will come out with a reputation of defending champions. They have won the SMAT trophy a total of 5 times. And, now they will aim for their 6th title win. All the teams coming from different states and union territories looks well packed with exciting players. And, Indian cricket fans are waiting for the competitive tournament to get kicked off. BCCI has recently released the squads, schedule, groups, and venues for the tournament. So let’s have a check on all the information related to Syed Mushtaq Ali Trophy 2020-21.

Groups For Syed Mushtaq Ali 2020-21 T20 Trophy:-

Groups For Syed Mushtaq Ali Trophy 2020-21VenueTeams
Elite Group ABengaluru J&K, Uttar Pradesh, Punjab, Karnataka, Railways, Tripura
Elite Group BKolkata Odisha, Bengal, Jharkhand, Tamil Nadu, Hyderabad, Assam
Elite Group CVadodara Gujarat, Maharashtra, Chattisgarh, Himachal Pradesh, Baroda, Uttarakhand
Elite Group DIndoreServices, Saurashtra, Vidarbha, Rajasthan, Madya Pradesh, Goa
Elite Group EMumbai Haryana, Andhra Pradesh, Delhi, Mumbai, Kerala, Puducherry
Plate GroupChennaiMeghalaya, Chandigarh, Bihar, Nagaland, Manipur, Mizoram, Sikkim, Arunachal Pradesh

Squads For Syed Mushtaq Ali 2020-21 T20 Trophy:-

Syed Mushtaq Ali T20 Trophy 2020/21
Team NameSquads
Maharashtra Rahul Tripathi (captain), Ruturaj Gaikwad, Naushad Shaikh, Kedar Jadhav, Ranjeet Nikam, Azim Kazi, Satyajeet Bachhav, Taranjeet Singh Dhillon, Shamshuzma Kazi, Pradeep Dadhe, Mukesh Choudhary, Manoj Ingle, Divyang Hingankar, Rajvardhan Hangargekar, Jagdish Zope, Swapnil Gugale, Dhanraj Pardeshi, Sunny Pandit, Nikhil Naik (wicketkeeper), Vishant More (wicketkeeper)
MumbaiSuryakumar Yadav (Captain), Aditya Tare (Vice-Captain), Yashasvi Jaiswal, Siddhesh Lad, Shivam Dube, Shubham Ranjane, Shams Mulani, Hardik Tamore, Akash Parkar, Sufiyan Shaikh, Arjun Tendulkar, Krutik Hanagavadi, Sujit Nayak, Sairaj Patil, Tushar Deshpande, Dhawal Kulkarni, Aakarshit Gomel, Sarfaraz Khan, Minad Manjrekar, Prathamesh Dake, Atharva Ankolekar, Shashank Attarde
KeralaSanju Samson (C), Sachin Baby (VC), Jalaj Saxena, Robin Uthappa, Abhishek Mohan SL, Vinoop S Manoharan, Mohammed Azharuddeen M, Rohan S Kunnummal, Midhun S, Vatsal Govind Sharma, Rojith KG, Sreeroop M P,Vishnu Vinod, Salman Nizar, Basil Thampi, S Sreesanth, Nidheesh MD, Asif KM, Akshay Chandran, Midhun PK
Saurashtra Jaydev Unadkat (Captain), Chirag Jani, Dharmendrasinh Jadeja, Avi Barot, Harvik Desai, Arpit Vasavada, Samarth Vyas, Vishwarajsinh Jadeja, Chetan Sakariya, Prerak Mankad, Divyarajsinh Chauhan, Vandit Jivrajani, Parth Bhut, Agnivesh Ayachi, Kunal Karamchandani, Yuvraj Chudasama, Himalay Barad, Kushang Patel, Parth Chauhan, and Devang Karamta
Uttar Pradesh Priyam Garg (captain), Karn Sharma (vice-captain), Suresh Raina, Bhuvneshwar Kumar, Dhruv Jurel (wicketkeeper), Aryan Juyal (wicketkeeper), Ankit Rajpoot, Mohsin Khan, Shivam Mavi, Shiva Singh, Shanu Saini, Rinku Singh, Madhav Kaushik, Samarth Singh, Shubham Choubey
Bengal Abhimanyu Easwaran, Manoj Tiwary, Sudip Chatterjee, Anustup Majumdar, Ravi Kant Singh, Abhishek Das, Mohammed Kaif, Aritra Chatterjee, Suvankar Bal, Writtick Chatterjee, Prayas Ray Barman, Sujit Yadav, Kaif Ahmed, Shreevats Goswami, Ishan Porel, Kazi Junaid Saifi, Ritwik Chowdhury, Vivek Singh, Shahbaz Ahamad, Arnab Nandi, Mukesh Kumar, Akash Deep
Delhi Shikhar Dhawan (captain), Ishant Sharma, Anuj Rawat (wk), Pradeep Sangwan, Simarjeet Singh, Pawan Negi, Ayush Badoni, Vaibhav Kandpal, Lakshay Thareja (wk), Pawan Suyal, Karan Dagar, Nitish Rana, Himmat Singh, Kshitiz Sharma, Jonty Sidhu, Hiten Dalal, Lalit Yadav, Shivank Vashisth, Manjot Kalra, Siddhant Sharma
Tamil Nadu  Dinesh Karthik (captain), Vijay Shankar (vice-captain), R S Jaganath Sinivas, B Aparajith, B Indrajith, Aswin Crist, M Shahrukh Khan, C Hari Nishaanth, K B Arun Karthik, Pradosh Ranjan Paul, N Jagadeesan, R Sai Kishore, M Siddharth, L Suryapprakash, Mohammed, G Periyasamy, Sandeep Warrier, J Kousik, R Sonu Yadav, M Ashwin
Jammu & Kashmir Shubham Khajuria, Abdul Samad, Ahmed Banday, Henan Malik, Qamran Iqbal, Parvez Rasool (captain), Ram Dayal, Nawazul Munier (wicket-keeper), Suryansh Raina (wicket-keeper), Aamir Aziz Sofi, Abid Mushtaq, Aquib Nabi, Jiyaad Magrey, Umar Nazir Mir, Mujtaba Yousuf, Shubham Pundir, Puneet Kumar, Usman Pandit
KarnatakaKarun Nair (captain), Pavan Deshpande (vice-captain), Devdutt Padikkal, Roham Kadam, KV Siddharth, KL Shrijith, BR Sharath, Anirudha Joshi, Shreyas Gopal, Krishnappa Gowtham, Jagadeesha Suchith, Pravin Dubey, Abhimanyu Mithun, Prasidh Krishna, Prateek Jain, V Koushik, Ronit More, Darshan MB, Manoj Bhandage, Shubhang Hegde.
Punjab Mandeep Singh (captain), Gurkeerat Singh Mann (vice-captain), Abhishek Sharma, Ramandeep Singh, Siddharth Kaul, Barinder Singh Sran, Arshdeep Singh, Harpreet Singh Brar, Baltej Singh Dhanda, Krishan, Gitansh Khera, Rohan Marwaha, Abhinav Sharma, Prabhsimran Singh, Anmolpreet Singh, Anmol Malhotra, Sanvir Singh, Sandeep Sharma, Karan Kaila, Mayank Markande
Railways Mrunal Devdhar, Dinesh Mor, Kanishk Seth, Karn Sharma, Harsh Tyagi, Amit Kuila, T Pradeep, Pratham Singh, Vikram Rajput, Ananta Saha, Himanshu Sangwan, Saurabh Singh, Shivendra Singh, Dhrushant Soni, Navneet Virk
Tripura Manishankar Murasingh (captain), Kaushal Acharjee, Joydeep Banik, Udiyan Bose, Bishal Ghosh, Milind Kumar, Samrat Singha, Arkaprabha Sinha, Saurabh Das, Rana Dutta, Tushar Saha, Abhijit Sarkar, Ajoy Sarkar, Pratyush Singh, Rajat Dey, Subham Ghosh
OdishaSubhranshu Senapati (captain), Shantanu Mishra, Pratik Das, Biplab Samantray, Abhishek Raut, Govinda Poddar, Ankit Yadav, Rajesh Dhuper (wicket-keeper), Pappu Roy, Suryakant Pradhan, Rajesh Mohanty, Sarbeswar Mohanty
Jharkhand Ishan Kishan (captain), Virat Singh (vice-Captain), Vikash Vishal, Anukul Roy, Shahbaaz Nadeem, Sonu Kumar Singh, Varun Aaron, Rahul Shukla, Pankaj Kumar, Kumar Deobrat, Saurav Tiwari, Uttakarsh Singh, Anand Singh, Monu Kumar Singh, Vivekanand Tiwari, Bala Krishna, Aashish Kumar, Satya Setu
Meghalaya Abhay Negi, Aditya Singhania, Chengkham Sangma, Wanlambok Nongkhlaw, Kilco Sangma, Shellingstar Thabah, Punit Bisht, Sanjay Yadav, Ravi Teja, Shiva Sangma, Wellmanson Passah, Shaisngi Lyngdoh, Larry Sangma, Akash Kumar Choudhary, Dippu Sangma, Yogesh Tiwari, Rohit Shah, Anish Charak
BarodaKrunal Pandya (captain), Deepak Hooda (vice-captain), Kedar Devdhar, Ninad Rathwa, Smit Patel, Vishnu Solanki, Abhimanyu Rajput, Dhruv Patel, Atit Sheth, Babasafi Pathan, L Meriwala, Mohit Mongia, Bhanu Pania, Kartik Kakade, Chintal Gandhi, Pradeep Yadav, Soyeb Sopariya, Ansh Patel, Parth Kohli, Bhargav Bhatt, Pratik Ghodadra, Pratyush Kumar.
Assam Rishav Das (captain), Pallavkumar Das, Riyan Parag, Amit Sinha, Rajjakuddin Ahmed, Abhishek Thakuri (wicketkeeper), Arup Das, Amlanjyoti Paresh Das, Pritam Das, Mrinmoy Dutta, Rahul Singh, Saahil Jain, Mukhtar Hussain

Hyderabad Tanmay Agarwal (captain), Tilak Verma, Kartikeya Kak, Rahul Buddhi, Bavanaka Sandeep, Kolla Sumanth (wicketkeeper), Mickil Jaiswal, Chama V Milind, Telukpalli Ravi Teja, Himalay Agarwal, Ajay Dev Goud, Yudhvir Singh, Prateek Reddy, Tanay Thyagarajan
Gujarat Priyank Panchal, Dhruv Raval, Tejas Patel, Axar Patel (captain), Piyush Chawla, Roosh Kalaria, Urvil Patel, Priyesh Patel, Chintan Gaja, Arzan Nagwaswalla, Hardik Patel, Ripal Patel, Devang Gandhi, Kshitij Patel, Jayveer Parmar
Chattisgarh Shashank Chandrekar, Harpreet Singh, Jiwanjot Singh, Amandeep Khare, Shourabh Khairwar, Rishabh Tiwari, Shashank Singh, Shubham Agarwal, Vishal Kushaah, Ajay Jadav Mandal, Veer Pratap Singh, Ravi Kiran, Sumit Ruikar, Shahnawaz Hussain, Shubham Singh
Himachal Pradesh R Thakur, Amit Kumar, Ekant Sen, Nitin Sharma, Abhimanyu Rana, Kanwar Abhinay Singh, Ankush Bedi, Rishi Dhawan, Pankaj Jaiswal, Prashant Chopra (wicketkeeper), Vaibhav Arora, Mayank Dagar, Arpit Guleria, Ayush Jamwal, Akash Vashist
Uttarakhand Ashish Chaudhary, Avneesh Sudha, Jay Gokul Bista, Karn Veer Kaushal, Dikshanshu Negi, Arya Sethi, Kunal Chandela, Mayank Mishra, Dhanraj Sharma, Saurabh Rawat (wicketkeeper), Iqbal Abdullah (captain), Samad Fallah, Himanshu Bisht, Gaurav Singh
ServicesAnshul Gupta, Lakhan Singh, Gahlaut Rahul Singh, Ravi Chauhan, Nakul Harpal Verma, Hardik Rajeev Sethi, Vikas Yadav, Rajat Paliwal, Sumit Singh, Vikas Hathwala, Arun Bawal, Mohit Kumar, Pulkit Narang, Diwesh Pathania, Raushan Raj, Nakul Sharma, Navneet Singh, Varun Chaudhary, Nitin Yadav, Nitin Tanwar
Vidarbha Ganesh Satish (captain), Akshay Karnewar, Akshay Wakhare, Nachiket Bhute, Darshan Nalkande, Mohit Raut, Yash Thakur, Aditya Thakare, Mohit Kale, Lalit Yadav, Raj Chaudhari, Jitesh Sharma, Atharva Taide, Akshay Wadkar, Siddhesh Wath, Rishabh Rathod, Yash Rathod, Apoorv Wankhede
Rajasthan Rajesh Bishnoi, Yash Kothari, Ankit Lamba, Tanveer-Ul-Haq, Ashok Maneria (captain), Rajat Chaudhary, Aditya Garhwal, Arjit Gupta, Salman Khan, Mahipal Lomror, Manender Narender Singh, Khaleel Ahmed, Akash Singh, Deepak Chahar, Rahul Chahar, Aniket Choudhary, Chanrapaul Singh, Ravi Bishnoi
Madhya Pradesh Parth Sahani (captain), Rajat Patidar, Abhishek Bhandari, Rishabh Chouhan, Kumar Kartikeya, Ankit Sharma, Avesh Khan, Mihir Hirwani, Venkatesh Iyer, Ishwar Pandey, Kuldeep Sen, Puneet Datey, Saransh Jain, Himanshu Mantri, Surendra Malviya, Arpit Gaud, Shantanu Raghuvanshi, Rakesh Thakur, Arshad Khan, Ashutosh Sharma
Goa Amit Verma, Amogh Desasi, Vishambar Kahlon, Maliksab Shirur, Vaibhav Govekar, Ishaan Gadekar, Heramb Parab, Darshan Misal, Deepraj Gaonkar, Snehal Kauthankar, Shubham Dessai, Vijesh Prabhudessai, Ashoke Dinda, Felix Antonio Alemao,Nihal Surlaker,Eknath dinesh Kerkar, Suyash Prabhudessai, Lakshay Arunkumar Garg, Amulya G Pandrekar and Aditya Kaushik.
Ankit Kumar Ankit Kumar(C), Pramod Chandila, Himanshu Rana, Shubam Rohilla, Rohit Pramod Sharma, Guntashveer Singh, Chaitanya Bishnoi, Rahul Tewatia, Kapil Hooda(wk), Nitin Saini(wk), Yuzvendra Chahal, Ajit Chahal, Ashish Hooda, Sanjay Pahal, Harshal Patel, Mohit Sharma, Shivam Chauhan, Arun Chaprana, Tinu Kundu, Aman Kumar, Yashu Sharma, Sumit Kumar
Andhra Pradesh Ambati Rayudu(C), Ashwin Hebbar, Ricky Bhui, Naren Reddy, Nitish Reddy, Prasanth Kumar, Dhruva Kumar Reddy, Manish Golamaru, Shoaib Md Khan, Kona Srikar Bharat(Wk), Lalith Mohan, Girinath Reddy, SK Ismail, Karthik Raman, Kranthi Kumar, KV Sasikanth, Cheepurupalli Stephen, S Ashish
Puducherry Damodaren Rohit(C), Subramanian Anand, Paras Dogra, Vikneshwaran Marimuthu, Thamaraikannan Parandaman, Sheldon Jackson(wk), S Karthik(wk), A Aravinddaraj, Fabid Ahmed, Iqlas Naha, Pankaj Singh, Sagar Trivedi, Sagar Udeshi, Ragupathy
Chandigarh Manan Vohra(C), Shivam Bhambri, Sarul Kanwar, Ankit Kaushik, Arslan Khan, Gurinder Singh, Anirudh Kanwar, Kunal Mahajan, Uday Kaul(wk), Jaskaranvir Singh, Bipul Sharma, Yuvraj Chaudhary, Jaskaran Singh, Gaurav Gambhir, Gaurav Puri, Jagjit Singh,
Bihar Ashutosh Aman(C), Babul Kumar, Sakibul Gani, Mangal Mahrour, Samar Quadri, MD Rahmatullah, Vikash Ranjan(wk), Shasheem Rathour, Yashasvi Rishav, Sachin Kumar, Vikash Yadav(wk), Amod Yadav
Nagaland Rongsen Jonathan(C), Hakaito Zhimomi, Sedezhalie Rupero, Mughavi Wotsa, Stuat Binny, Imliwati Lemtur, Shrikant Mundhe, Chetan Bist(Wk), Tahmeed Rahman, Chopise Hopongkyu, Jalal Uddin, Nagaho Chishi, Joshua Ozukum
Manipur Ahmed Shah(wk), Langlonyamba Meitan Keishangbam, Bishworjit Singh, Narisingh Yadav, Nitesh Sedai, Gemson Singh, Ajay Lamabam, Prafullomani Singh, Rex Rajkumar, Jayanta Sagatpam, Kishan Thokchom, Sheiteendra Singh, Karnajit Yumnam
Mizoram Pratik Desai(C), Lalhmangaiha, K Lalhmingmawia, Khawlhring Lalremruata, Vanlalruata, Taruwar Kohli, Andrew Vanlalhruaia, Lalhruai Ralte, KB Pawan(wk), Darremsanga(wk), G Lalbiakvela, Hmar Zothanchhunga, Lalfakzuala Renthlei, Sumit Lama, Lalhruaizela, Parvez Ahmed, Bobby Zothansanga, Lalnunkima Varte
Sikkim Robin Bist(C), Ashish Thapa, Pritam Nirala, Bhusan Subba, Dinesh Rai, Bibek Diyali, Anureet Singh, Tashi Bhalla, Mandup Bhutia, Nitesh Gupt, Varun Sood, Lee Yong Lepcha, Nilesh Lamichanei, Padam Limboo, Ajay Pradhan, Piazor Tamang
Arunachal Pradesh Neelam Obi(C), Karkir Taye, Takam Tallam, Song Tacho, Kengo Goken Bam, Techi Neri, Shahwat Kohli, Rahul Dalal, Techi Doria, Nabam Tempol, Rakesh Kumar, Askhilesh Sahani, Samarth Seth, Kamsha Yangfo(wk), Yab Niya

Schedule For Syed Mushtaq Ali 2020-21 T20 Trophy:-

January 10

  • Karnataka vs J&K, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
  • Baroda vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
  • Chattisgarh vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, FB Colony Road, Vadodara
  • Gujarat vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh, Vadodara
  • Jharkhand vs Tamil Nadu, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
  • Odhisa vs Bengal, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
  • Railways vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
  • Punjab vs Uttar Pradesh, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
  • Assam vs Hyderabad, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 11

  • Chandigarh vs Nagaland, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
  • Bihar vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
  • Mumbai vs Delhi, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Haryana vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
  • Mizoram vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
  • Vidarbha vs Rajasthan, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School, Indore
  • Services vs Saurashtra, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
  • Meghalaya vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
  • Kerala vs Puducherry, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Madhya Pradesh vs Goa, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 12

  • Baroda vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
  • Gujarat vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
  • Maharashtra vs Chattisgarh, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
  • Odisha vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
  • Bengal vs Jharkhand, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
  • Railways vs UP, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
  • J&K vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
  • Karnataka vs Punjab, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
  • Tamil Nadu vs Assam, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 13

  • Nagaland vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
  • Bihar vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
  • Chandigarh vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
  • Meghalaya vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
  • Haryana vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
  • Delhi vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Services vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
  • Vidarbha vs Saurashtra, Elite Ground D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
  • Mumbai vs Kerala, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Madhya Pradesh vs Rajasthan, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore.

January 14

  • Uttarakhand vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
  • Gujarat vs Himachal Pradesh, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
  • Chattisgarh vs Baroda, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
  • Tamil Nadu vs Odhisa, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
  • Jharkhand vs Assam, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
  • J&K vs Uttar Pradesh, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
  • Punjab vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
  • Bengal vs Hyderabad, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 15

  • Manipur vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
  • Nagaland vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
  • Chandigarh vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
  • Meghalaya vs Bihar, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
  • Mumbai vs Haryana, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
  • Delhi vs Kerala, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Services vs Rajasthan, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
  • Vidarbha vs Madhya Pradesh, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
  • Puducherry vs Andhra, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Goa vs Saurashtra, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore.

January 16

  • Gujarat vs Chattisgarh, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
  • Baroda vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
  • Himachal Pradesh v Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
  • Assam vs Bengal, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
  • Tamil Nadu vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
  • J&K vs Punjab, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
  • Karnataka vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
  • Uttar Pradesh vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
  • Odhisa vs Jharkhand, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 17

  • Nagaland vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Plate, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
  • Chandigarh vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
  • Meghalaya vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
  • Bihar vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
  • Kerala vs Andhra, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
  • Mumbai vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Emerald High School, Indore
  • Rajasthan vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore
  • Haryana vs Delhi, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Services vs Vidarbha, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 18

  • Himachal Pradesh vs Maharashtra, Elite Group C, 12:00 PM IST, Moti Bagh Stadium, Vadodara
  • Chattisgarh vs Uttarakhand, Elite Group C, 12:00 PM IST, Reliance Stadium, Vadodara
  • Gujarat vs Baroda, Elite Group C, 12:00 PM IST, F.B Colony Ground, Vadodara
  • Jharkhand vs Hyderabad, Elite Group B, 12:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata
  • Odhisa vs Assam, Elite Group B, 12:00 PM IST, Jadavpur University Campus, Kolkata
  • Uttar Pradesh vs Karnataka, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (2) Ground, Alur
  • Punjab vs Tripura, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket (3) Ground, Alur
  • J&K vs Railways, Elite Group A, 12:00 PM IST, KSCA Cricket Ground, Alur
  • Tamil Nadu vs Bengal, Elite Group B, 07:00 PM IST, Eden Gardens, Kolkata

January 19

  • Nagaland vs Manipur, Plate, 12:00 PM IST, TI Cycles Ground, Murugappa, Chennai
  • Bihar vs Mizoram, Plate, 12:00 PM IST, Sri Sivasubramaniya Nadar College of Engineering Ground, Chennai
  • Meghalaya vs Sikkim, Plate, 12:00 PM IST, Sri Ramchandra Medical College Ground, Chennai
  • Chandigarh vs Arunachal Pradesh, Plate, 12:00 PM IST, Guru Nanak College Ground, Chennai
  • Delhi vs Puducherry, Elite Group E, 12:00 PM IST, Bandra Kurla Complex, Mumbai
  • Haryana vs Kerala, Elite Group E, 12:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Vidarbha vs Goa, Elite Group D, 12:00 PM IST, Emerald High School Ground, Indore
  • Mumbai vs Andhra, Elite Group E, 07:00 PM IST, Wankhede Stadium, Mumbai
  • Rajasthan vs Saurashtra, Elite Group D, 07:00 PM IST, Holkar Cricket Stadium, Indore

January 26

  • TBC vs TBC, Q/F 01, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 12:00 PM IST
  • TBC vs TBC, Q/F 02, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 27

  • TBC vs TBC, Q/F 03, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 12:00 PM IST
  • TBC vs TBC, Q/F 04, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 29

  • TBC vs TBC, S/F 01, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 01:00 PM IST
  • TBC vs TBC, S/F 02, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST

January 31

  • TBC vs TBC, Final, Sardar Patel Stadium, Ahmedabad, 07:00 PM IST
Jasvinder Singh
I am Jasvinder Singh, a content specialist editor at Kheltalk, who is a sports enthusiast. I try to cover every cricket game being played on the planet. For me, sports is not limited to just writing but also playing it on the field as well.
Get Free Team
Sign up to Get Free Team